Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Güncel Teknoloji Sitesi HaberleriTeknoloji Sitesi Haberlerine TeknolojiSitesi.Net ile ulaşın...

Yerli Uzay Sonda Roketi çalışmaları başladı

Yerli Uzay Sonda RoketiUydu fırlatmada dışa bağımlılığa an itibari ile son verecek olan Uzay Sonda Roketi projesi 2018’de başlayacak.
Yerli uyduların fırlatılması amacıyla harekete geçtiğimiz Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Uzay Sonda Roketi ve Fırlatma Sistemi Projesi’ni başlattı. Projeyle bütün teknolojilerin yerli olarak geliştirilmesi sağlanacak. Projeyle uzay projeleri amacıyla gereksinim duyulan teknolojilerin geliştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca, Türkiye’nin uzaya bağımsız olarak erişim yapabilen ülkeler arasında yer alması en büyük hedef.

Bunun yanı sıra projenin Türkiye’nin kalkınmasını da sağlayacağının göz önünde bulundurulması ile 2018 senesinde başlatılması planlanıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, uzay çalışmaları kapsamında milli uydularda kullanabilecek teknolojik ürünleri de Türkiye’de geliştirmeyi sürdürüyor.
Daha evvelce Japonya Tanegashima Uzay Merkezi’nden Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilerek malzemeler 2018’de yine Türkiye’ye getirilerek neticeler değerlendirilecek. 2018 ilk çeyreğinde de yeni ekipmanlar uzayda test edilmek üzere gönderilecek. Kaliteli Teknoloji Sitesi, Teknoloji Haberleri, Teknoloji Siteleri, Teknolojisitesi, Teknolojihaberleri.

Bir önceki yazımız olan elon musk çılgın projesi başlıklı makalemizde elon musk çılgın projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir