yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Sony, dünyanın birinci full frame sensörlü fotoğraf makinesini piyasaya sürdü!

Yeni küresel deklanşörlü full frame manzara sensörü, bozulma yahut kamera kararması olmadan 120 fps’ye varan seri çekim suratlarında çekim yapmanızı sağlar. Sony’nin gururla sunduğu saniyede 120 kata kadar AF/AE (otomatik odaklama/otomatik pozlama) netleme hesaplaması yapabilen AI otomatik netleme özelliğine sahip, bugüne kadarki en gelişmiş AF sistemiyle bu yenilikçi sensörün ve tıpkı vakitte tüm çekim suratlarında flaşı senkronize etme özelliğinin bir ortaya geldiği α9 III piyasaya sürüldü.

Yeni Sony Alpha 9 III neler sunuyor?

Sony Avrupa IP&S Pazarlama Yöneticisi Yann Salmon Legagneur şunları söyledi:

“Yeni Alpha 9 III, Sony’nin görüntüleme aygıtları üretiminde dönüm noktası niteliğinde bir muvaffakiyet. Profesyonel fotoğrafçıların muhtaçlıkları ve talepleri göz önünde bulundurularak tasarlanan bu fotoğraf makinesinde sensörden boyuta, tuş tertiplerinden menü fonksiyonlarına kadar yapılan her güncelleme, fotoğraf tutkunlarının özel talepleri ve geri bildirimleri karşılayacak halde hayata geçirildi.

Onlara kulak verdik ve artık Alpha 9 III’ün yeni özelliklerini hayata geçirdiğimiz için çok heyecanlıyız… Fotoğrafçılar, daha evvel hiç yakalayamadıkları ayrıntıları artık bu özellikler sayesinde yakalayabilecek. Dünyanın her yerindeki yaratıcılar, güçlü lens serimizle, bilhassa de dünyanın en hafif, geniş diyaframlı telefoto lensi olan yeni 300 mm F2.8 G Master’ı birleştiren Alpha 9 III sayesinde daha da dinamik tabirler elde edebilirler.” 

α9 III özellikleri

Yeni α9 III, yeni geliştirilmiş, yaklaşık 24,6 aktif megapiksel CMOS imaj sensörlü dünyanın ilk full frame küresel deklanşörü ile en yeni manzara sürece motoru BIONZ XR ile birleştirilmiş dahili bir bellek ile donatılmıştır. Saniyede yaklaşık 120 kareye kadar AF/AE izleme hızıyla kararma olmadan Daima Çekim gerçekleştirir.

Aynı vakitte, yeni α9 III, yüksek yoğunluklu odak düzlemi faz algılamalı AF ile donatılmıştır. İçindeki özel AI sürece ünitesi, Gerçek Vakitli Tanıma AF özelliğini kullanarak çok çeşitli özneleri yüksek hassasiyetle tanır. 120 fps’ye kadar yüksek sürat performansını son derece hassas özne tanıma performansıyla birleştirerek, çıplak gözle görülemeyen belirleyici sahneleri ve anları kolaylıkla fotoğraflamayı mümkün kılar.

α9 III’ün içindeki AI süreç ünitesi, hakikat özne formu ve hareket tanıma özelliğiyle görüntülerin yanı sıra fotoğrafları da destekleyerek, Gerçek Vakitli Tanıma AF ve Gerçek Vakitli İzleme sayesinde insan gözünü tanıma performansında değerli bir gelişme sağlarken, belli bir kişinin gözlerini otomatik olarak tanır, izler ve odağa alır. α9 III, yüksek kaliteli imaj işlemeye imkan tanıyan 8,0 duraklı optik, 5 eksenli gövde içi manzara sabitleme özelliğine sahiptir. 

Geleneksel mekanik deklanşörlü imaj sensörlerinin sınırlamaları, bu deklanşör suratı için geçerli olmayıp, azamî 1/80000 saniye (sürekli çekim sırasında 1/16000 saniye) deklanşör suratına ulaşarak rastgele bir bozulma olmadan yüksek süratte çekim yapmanıza imkan tanır.

HVL-F60RM2 ve HVL-F46RM (ayrı satılır) üzere uyumlu bir Sony flaş takıldığında, flaşı senkronize etmek ve 1/80000 saniyeye kadar tüm deklanşör suratlarında fotoğraf çekmek mümkündür. Evvelden, kullanıcı deklanşörü flaşın senkronizasyon suratından daha yüksek bir süratte hür bıraktığında ışık ölçüsü yüksek oranda düşerken, tam süratli flaş senkronizasyonu fonksiyonu sayesinde artık klasik teknolojiyle basitçe yakalanamayan sahnelerin fotoğrafını çekmek mümkün.

Ayrıca, LED ışık altında fotoğraf yahut görüntü çekerken, Yüksek Frekanslı Titreşim fonksiyonu, ekrandan bakarken deklanşör suratını hassasiyetle titreşim süratiyle eşleştirerek yüksek frekanslı titreşim sıkıntılarını kıymetli ölçüde azaltır. α9 III içinde yer alan gecikmeli deklanşör mod seçenekleri sayesinde, kullanıcılar gecikmeli deklanşörü yahut kadraj/izleme ekranını önceliklendirebilir.

Yeni kurulan Ön Çekim fonksiyonu, kullanıcının deklanşöre basmadan evvel 1 saniyeye kadar geriye gidip anı kaydetmesini ve çekim sırasında Daima Çekim Suratı Artışı sağlarken, gelişmiş seri çekim dayanıklılığı, büyük bir arabellek sayesinde değerli anların sağlam bir halde yakalanmasını sağlar; artırılmış genel sistem suratı ise tek bir daima 30 fps seri çekimde yaklaşık 390 Kaliteli JPEG görüntünün yakalanmasına imkan tanır. 

Özelleştirilebilir odak alanları evvelki S, M ve L boyutları yerine XS’den XL’ye kadar genişletilmiştir. Evvelce Ayarlanmış Odak/Yakınlaştırma fonksiyonu, bu ayarların gerektiğinde süratlice hatırlanması için fotoğraf makinesinde hafızaya alınmasına imkan tanır.

Mevcut beyaz istikrarlı çerçeve boyutuna ek olarak, kullanıcı artık gerektiğinde öbür boyutları da seçebilir ve böylece bir imaj oluşturulduktan sonra ince beyaz istikrarı ayarları yapılabilir. α9 III, AF-S modunda (ISO 100 muadili, F2.0 lens) EV-5 üzere düşük ışık düzeylerine kadar yüksek AF hassasiyeti elde etmek için en yeni AF algoritmaları, F22 seviyesinde daima çekim için AF takibi ve birden fazla ardışık manzarayı yüksek kaliteli olarak birleştiren kompozit RAW çekim fonksiyonu üzere gelişmiş özelliklere sahiptir. 

Bozulma olmadan gelişmiş görüntü performansı 

Global deklanşörlü imaj sensörü, hareketsiz imgelerin yanı sıra görüntüler için de bozulma olmadan imaj sözlerinin yakalanmasını sağlar. Örneğin, kullanıcı otomobil üzere süratli hareket eden bir araçtan yahut objelerden yakındaki görünümün manzaralarını çarçabuk çekebilir.

Bu fotoğraf makinesi, Alph serisinde kırpma yapmadan 4K 120p yüksek kare süratli görüntü kaydedebilen birinci fotoğraf makinesidir ve kullanıcının istediği görüş açısında çekim yapmasına imkan tanır. Buna ek olarak, 6K yüksek süratte örnekleme ile yüksek çözünürlüklü 4K 60p görüntüler çekilebilir. 

α9 III, görüntü üretiminde kullanılan VENICE dijital sinema kamerasının geliştirilmesiyle elde edilen S-Cinetone™ özelliği sayesinde, insan cildini ve objeleri hoş bir formda öne çıkararak doğal vurgular yaratır.

α9 III, varlıklı tonlama performansı ve S-Log3 dahil olmak üzere en yeni görüntü performansıyla donatılmış olup, Log çekim modundayken kullanıcının favori içe aktarılmış taramalı tablosunu (LUT) yansıtabilir ve görüntüleyebilir. α9 III, görüntü yaratıcıları için “Monitor & Control (İzleme & Kontrol)” taşınabilir uygulamasıyla uyumludur. 

Sony, profesyonel fotoğrafçıların sesine kulak verip onların gereksinimlerini karşılayacak kullanılabilirlik ve güvenilirlik tahlili yarattı. Makinenin tutma yeri, telefoto lens kullanırken yahut uzun mühletler boyunca bile zorlanmayı önlemek için, kullanıcının avucunda kolay kolay tutulabilecek formda geliştirilmiş ve ergonomik olarak tasarlanmıştır. 

VG-C5 dikey tutma yeri (ayrı satılır), yatay çekim yaparken de tıpkı kullanım kolaylığı ve çok taraflılığı sunar; uzun çekimlerde rahatlık dayanak sağlar. Tutma yeri ve deklanşör düğmesi, ana fotoğraf makinesi gövdesiyle birebir dizayna sahiptir ve fotoğraf makinesiyle tıpkı çalışabilirlik özellikleri sayesinde rahatsızlık hissetmeden imaj çekmenize imkan sağlar.

α9 III, dokunmatik 4 eksenli çok açılı LCD monitör ile donatılmıştır; böylece en yeni dokunmatik menüden faydalanarak sezgisel kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Elektronik kadraj, 9,44 milyon noktalı Quad XGA OLED kullanır ve α7R V ile tıpkı parlaklık ve yaklaşık 0,90x büyütme ile yüksek kaliteli görünürlük sağlar.

Fotoğraf makinesinin ön tarafına yerleştirilen özel tuş ile, tutma yerine parmağınızı koyarak bu tuşa Özel Çekim Suratı Artış ayarını yapıp çok süratli süreç sağlayacak daima çekim suratını değiştirebilirsiniz. Bu özellik, tüm ortamlarda çekim yaparken profesyonel fotoğrafçıları desteklemek üzere tasarlanmıştır. 

α9 III’ün yeni özellikleri ortasında, kullanıcının yüksek süratli daima çekim kullanarak çok sayıda imgeyi verimli bir formda seçmesine imkan tanıyan geri oynatma manzara filtresi ve imaj oynatma sırasında bile kullanılabilen bir fonksiyon menüsü yer alır. Her iki özellik de çekimden son fotoğrafa kadar profesyonel iş akışlarını güçlü bir biçimde takviyeler.

Kullanıcı, yüksek süratli daima çekim yaparak çok sayıda imgeyi verimli bir formda seçebilmek için artık geri oynatma sırasında fonksiyon menüsünü kullanabilir. Kullanıcının manzara tekrar oynatma sırasında müdafaa, akıllı telefona transfer, FTP transferi vb. yapabilmesi için, “Geri Oynatma Fonksiyon Menüsü” evvelce ayarlanabilir.

Kullanıcı, geri oynatma filtresiyle daraltılmış imgeleri seçebilir ve bunları fonksiyon menüsünden oynatarak makul manzaraların süratli bir formda çıkarılmasını sağlayabilir. Fotoğraf makinesinin gerisinde sesli notlar için özel bir mikrofon bulunur ve ağız yakınında bulunan dahili mikrofon gürültülü ortamlarda bile sesin net bir halde kaydedilmesini sağlar.

Kaydedilen ses dataları manzaralarla birlikte FTP aracılığıyla aktarılabilir. Fotoğraf makinesi, kullanıcının çeşitli ülkelerden haber kuruluşlarının yer aldığı memleketler arası bir müşavere organı olan Milletlerarası Basın Telekomünikasyon Konseyi’nden (IPTC) 20 adede kadar ön ayar yapmasına da imkan tanır. 

α9 III, α9 II’ye nazaran iki kata kadar daha süratli data aktarabilir. 5 GHz irtibat, FTP aracılığıyla anında transfer yapması gereken haber ve spor çekimi yapanların yanı sıra stüdyo ortamları için azamî sürat ve kararlılık sunar. α9 III, fotoğraf ve görüntülerin CFexpress Tip A kartların yanı sıra UHS-I ve UHS-II SD kartları destekleyen iki ortam girişi da dahil olmak üzere çeşitli yollarla bellek ortamına kaydedilmesine imkan tanır.

Görüntü transferi akışını hızlandıran profesyonel “Transfer & Tagging (Aktarım & Etiketleme)” taşınabilir uygulamasıyla ve kablolu LAN kullanılarak bilgisayarların uzaktan çekimine imkan tanıyan “Remote Camera Tool (Uzaktan Fotoğraf Makinesi Aracı)” uygulamasıyla uyumludur. Sony ayrıyeten uzaktan fotoğraf makinesi kullanımına ve çekim ayarlarının değiştirilmesine imkan veren bir yazılık kiti olan Camera Remote SDK’nın yeni bir sürümünü de desteklemeyi planlıyor.

Buna ek olarak, α9 III’ün bir kamera yazılımı güncellemesiyle FTP kullanılabilirliği, röleli (aktarmalı) geri oynatma ve C2PA format desteği gibi fonksiyonel geliştirmeleri desteklemesi planlanmaktadır. Sony, α9 III ile birlikte profesyonellerin muhtaçlıklarını karşılamak için gelecekte α1 ve α7S III için nefes düzeltme, röleli (aktarmalı) oynatma ve C2PA format dayanağı üzere fonksiyonları genişletmeye devam edecektir. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Takımımıza yeni Grafik Tasarım Uzmanı arıyoruz!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.