Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Güncel Teknoloji Sitesi HaberleriTeknoloji Sitesi Haberlerine TeknolojiSitesi.Net ile ulaşın...

Ankara’da Yer Alan Güzellikler

ankara gezilecek yerlerÜlkemizin başkenti olan ankara gezilecek yerler bakımından oldukça zengin kabul edilen illerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Tarih boyunca çok önemli medeniyetlerin himayesinde bulunmasının etkisiyle kent içerisinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Bunların dışında kent doğal güzellikler bakımından da oldukça zengin kabul edilmektedir. Buraya gelen insanların ilk ziyaret ettiği nokta ise çok daha anlamlı bir yerdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir’dir. Farklı bir mimarisi olan Anıtkabir hem bu yapısıyla hem de içinde bulunduğu alan ile insanların ilgisini çekmektedir. Bunun dışında kent içerisinde yer alan çok sayıdaki müzeler de insanlar tarafından yıl içinde sıklıkla ziyaret edilmekte ve burada sergilenen eserler daha yakından görülmektedir.
Ankara içerisinde bulunan gezilecek yerler arasında çok sayıda park da bulunmaktadır. Kentin hemen her yerinde olan bu parklar kent ortasında doğal kalan yerler olarak dikkat çekmektedir. Bunlardan en bilineni Ankara Botanik Parkıdır. Söz konusu park Çankaya ilçesinin tam merkezinde yer almakta ve doğal görüntüsü ile insanlar adeta kendisine hayran bırakmaktadır. Ayrıca buradan kentin en yüksek yapılarından birisi olarak bilinen Atakule’de görülmektedir ki bu da insanlara ayrı bir zevk vermektedir. Bunun dışında kent sınırları içerisinde yer alan Kocatepe Camii de fazlaca ilgi çeken yerler arasında bulunmakta ve insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. 1987 yılında hizmete açılan camide geleneksel mimari kullanılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Şapkalı Türk Hackerdan ABD'ye 'Zeytin Dalı' Mesajı başlıklı makalemizde ABD, Afrin ve Amerika hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir